Všechny nejprodávanější produkty

Napsali o nás

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
přehledný web, rychlé a spolehlivé vyřízení 2022-12-27
Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Doslova bleskové vyřízení objednávky. 2022-12-26
Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Vse profesionální 2022-12-26
Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rýchlo a lacno. Našiel som to, čo zháňať dlhé roky. 2022-12-2
Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Vše proběhlo v pořádku, na prodejně jsou ochotní a dokáží poradit. 2022-11-9

Seznam produktů značky ARIA

Japonský výrobce kytar, baskytar a elektrických kytar.

„Všechno to začalo klasickou kytarou,“ říká Shiro Arai, předseda a zakladatel Aria Guitars.

Jednoho dne přišel navštívit Shirův byt s kytarou přítel. Shiro očekával, že uslyší japonskou populární hudbu typu Koga, ale místo toho začal jeho přítel hrát kus Bacha. Od této chvíle byl navždy inspirován zvukem tohoto nástroje.

Hned příštího dne si Shiro koupil svou první kytaru, stál přes dva měsíce a začal se učit hrát. Nyní hraje den a noc, jeho vášeň pro kytaru ho přivedl ke slavnému klasickému kytarovému mistrovi v Nagoji a brzy se stal jedním z jeho studentů.

Shiro začal pracovat pro obchodní společnost v roce 1947, ve věku 17 let. V roce 1953 Shiro a dva jeho kolegové rezignovali na své funkce a založili vlastní obchodní firmu. Po neúspěchu rodící se společnosti už po jednom roce se Shiro ocitl bez domova s ​​pouhou kytarou. Aby mohl žít a vyrovnat nesplacené dluhy z tohoto prvního podnikání, začal učit na kytaru.

V roce 1954 Shiro nemohl koupit kytary, hudbu a smyčce v japonských hudebních obchodech, Shiro začal dovážet klasické kytary, augustínské kytarové struny a hudební partitury pro sebe a své studenty. Jednalo se o první klasické kytary dovezené do poválečného Japonska a zahrnovalo nástroje od renomovaných výrobců Jose Ramirez a Hermann Hauser. Shiro si uvědomil rostoucí poptávku po kytarách od přátel a hráčů po celém Japonsku a chopil se příležitosti zahájit vlastní podnikání. 2. srpna 1956 byla založena společnost ARAI & CO., INC.

V té době, ačkoli poptávka po klasických kytarách a doplňcích rostla, byla stále poměrně nízká a obchod byl doplňován o další produkty včetně vlněného materiálu.

Jméno „ARIA“, což znamená výrazná melodie, bylo poprvé použito v roce 1958, kdy Arai vyvážel v roce 196 klasické japonské kytary vybavené ocelovými strunami do jihovýchodní Asie. Také písmena jeho jména „ARAI“ byla právě přepnuta na „ ARIA si vzpomněl.

Shiro se vydal na turné po USA s dvěma nejlepšími japonskými kytarami KOHNO. V té době měly japonské kytary špatnou pověst pro vývoj trhlin na těle a pokřivené krky poté, co byly vystaveny suchším podmínkám v zahraničí. Záměrem Shiro bylo ukázat, jak dobré japonské kytary byly tím, že hráli a ukazovali kolegům kytaristům, učitelům a hudebním obchodům. Po dvou měsících začaly tyto kytary také praskat.

Stejný problém se potýkaly i ty nejlepší dostupné kytary Kohno. Shiro vzal tyto popraskané kytary zpět do Japonska, aby svým výrobcům ukázal, jak důležité je používat správně kořeněné tónové lesy. Tato cesta poskytla Shiro zkušenosti a znalosti ke zlepšení kvality kytar a exportu japonských kytar do celého světa.

Bylo to již na konci 50. let, kdy Arai začal dovážet Fender kytary a zesilovače z USA, ačkoli v té době nebyl japonský trh pro elektrickou kytaru zcela připraven! S příchodem rock n 'roll poptávka po elektrických kytarách vzlétla. Arai vydal své první elektrické kytary značky ARIA v roce 1963. Po exportu do USA následovaly modely včetně modelů 1532T a 1802T.

Aby čelil úpadku solárního elektrického kytarového rozmachu, Arai uvolnil poloa akustické kytary z řady Aria Diamond. Aria Diamond byla pojmenována po napodobení diamantu vloženého do vřeteníku. Tato série vedla k vydání modelů 1202 a 1302 v roce 1966 a v Japonsku nezpůsobila nic menšího. Od roku 1967 přidala Aria celou řadu modelů, včetně pevných těles 1962T, R-320 a houslových kytar s 12 strunnými a basovými kytarami a plnou akustickou kytarou 1262.

V roce 1975 byl Aria Pro II vyvinut z vlastní prodejny společnosti Aria a vyráběl špičkové modely pro profesionální uživatele. V roce 1976, Aria Pro II vydal jeho první originální model, PE-1500.

PE (Prototype Line) je klasický design značky Aria, známý také jako legendární mistrovské dílo, vybavený klenutým vrcholem a veškerým javorovým vyřezávaným tělem s původními Ariovými „krky bez paty a DiMarzio Super Distortion Humbucking Pickups. Série PE, která byla primárně navržena pro tón a hratelnost, byla upravena tak, aby odpovídala dnešním trendům při zachování původních funkcí a nadčasového designu.

V roce 1978, Aria Pro II vydala další dlouho prodávající model, SB-1000. SB-1000 byl po celém světě vysoce ceněn a představoval vše dobré, co se týče stavby Aria a japonské kytary. Má kanadské popelníkové tělo s krkem skrz tělo a pro zvýšení hratelnosti krk bez paty. Pro svůj původní tón, SB představoval původní BB obvod Aria. Díky exotickému průhlednému povrchu a značkám polohy očí se SB řadí mezi nejvýraznější basy, jaké kdy byly vyrobeny.

Aria Pro II se v 80. letech posunula na Hard Rock a Heavy Metal. Vydání mnoha modelů jako XX, ZZ a U-1. Ačkoli neopustili své cesty, obnovili také modely polo akustické kytary, FA a TA. V 80. letech se také představilo uvedení slavné basové série IGB (SB INTEGRA).

Na začátku devadesátých let, po spěchu těžkých kovů, vydala Aria Pro II jeden ze svých oblíbených původních modelů, série MA, k posílení řady PE a SB. Těla řady MA jsou konstruována s inovativní křišťálově vyřezávanou horní a zadní částí.

Aria v roce 1992 pokračovala ve svém pozoruhodném pokroku a uvedla na svět velmi unikátní koncept řady SWB (elektrické vzpřímené basy) na světě. Řada SWB nabízí kompaktní moderní design a nabízí vlastní vyzvednutí Piezo snímače Fishman a aktivní tónový obvod.

Aria byla 60 let v čele excelence v oboru kytary a japonské kytary, což znamená bohaté zkušenosti a získané odborné znalosti. Základní hodnota zůstává dnes stejná, abychom se neustále snažili dosáhnout vyšší úrovně excelence, kvality a hodnoty pro hudebníky.

Sorry for the inconvenience.

Search again what you are looking for

Nasledujte nás na Facebooku