TYCOON TJ30CSC-712 BC

Cena s DPH 12 890 Kč
Cena bez DPH 10 653 Kč

Skladem na prodejně

1 Ks

HN135269

Více informací

30TH ANNIVERSARY CELEBRATION SERIES DJEMBE
Djembe, další ze zástupců takzvaných „afrických bubnů“, má kořeny na západě černého kontinentu, konkrétně v Mali. Samozřejmě že nezůstalo výsadou pouze místních obyvatel, Malinků, ale brzy se rozšířilo i do zbytku západní Afriky. A když se v 50. a 60. letech 20. století na turné po světě vydaly první africké kapely, dobylo Djembe snad celý svět. Z hlediska konstrukce jde o „pohárovitý“ buben, který většinou bývá 50 až 65 cm vysoký a jeho hlava má mezi 30 a 38 cm v průměru – menší Djembe se v Africe nevyrábí, za to jsou oblíbená v Evropě. Korpus je vytesaný z jednoho kusu dřeva a jsou na něm znatelné tři části: noha, tělo a prsten, který je spojuje. Na blánu se dříve používali antilopí kůže, které jsou nyní nahrazeny kůžemi kozími.

Konkrétně toto Celebration Series Djembe je ručně vyrobeno z výběrového dřeva amerického jasanu, na ozvučnou blána je použita právě kozí kůže – zcela ideální materiál pro dosažení vyrovnaného zvuku. Tělo je 55,9 cm vysoké a jeho průměr je 30,5 cm, tvar je zcela tradiční, tudíž můžete očekávat i tradiční zvuk.

Pro zpevnění jsou použity černé ocelové objímky typu Classic Pro, ze stejného materiálu jsou i úchyty šroubů. Ladící šrouby o průměru 8 milimetrů jsou též černé.

Djembo ze série Tycoon Celebration Series Djembe je buben, který Vás jistě zaujme kvalitním zpracováním, prvotřídními materiály a hlavně velmi dobrým zvukem se svými tradičními charakteristikami.

Technické údaje
• Djembe
• materiál těla: výběrový americký jasan
• materiál blány: kozí kůže
• průměr: 12 palců (30,5 cm)
• výška: 22 palců (55,9 cm)
• černý ocelový hardware
• ručně vyráběno

Recenze

Napsat recenzi

TYCOON TJ30CSC-712 BC

TYCOON TJ30CSC-712 BC

30 dalších produktů ve stejné kategorii: