Kabely Pig Hog jsou tu!

Kabely Pig Hog jsou tu!

Před nedávnem se objevily na českém trhu kabely americké firmy Pig Hog z Kalifornie. Již na první pohled zvolili designéři těchto kabelů cestu skutečné robustnosti a vsadili na výdrž a odolnost kabelů. Prakticky všechny kabely opravdu tlustý plášť. Jak píše samotný výrobce - Fat Cable. Fat Sound. V nabídce lze najít krátkých propojovacích kabelů ke kytarovým nebo baskytarovým krabičkám, přes nástrojové kabely nejrůznějšího provedení až po mikrofonní kabely XLR.

Design kabelů působí sebejistě. Nástrojové kabely ze série Vintage jsou opředeny odolnou tkaninou a vyrábí se v několika barevných variantách, takže snadno najdete ideální variantu, která Vám bude vyhovovat. Všechny kabely jsou osazeny firemními konektory, jejichž design opět klade důraz na extrémně dlouhou životnost a odolnost i těch nejnáročnějších situacích.

Obecně ne vždy platí, že čím masivnější tím lepší. V tomto případě, ale rozhodně ano. Po zvukové stránce lze v této cenové hladině jen těžko najít konkurenci, snad s výjimkou kabelů Cordial. Zvuková transparentnost je srovnatelná s kabely minimálně o třídu vyššími. Jak už to tak bývá, každý výrobce sází na něco jiného. V případě Pig Hog se jejich strategie jeví jako velmi povedená. Zatímco např. zmíněný německý Cordial jde cestou jisté preciznosti a částečně také sází na značkové konektory, Pig Hog klade důraz na výdrž kabelů, odolnost, masivnost a originální design. Kabely Pig Hog  si nachází své příznivce i z řad producentů a zvukových inženýrů. 

To dokumentuje i následující video z kanálu výrobce.