Laney RB4

Kombo pro basovou kytaru s výkonem 160W a 15" reproduktorem. Nechybí bohatá výbava ovládacích prvků jako basy výšky, typ Shelving, 7-pásmový grafický EQ, kompresor, limiter ad.

Cena s DPH 9 800 Kč
Cena bez DPH 8 099 Kč

Výprodej!
Skladem na prodejně

2 Ks

LAN990002

Více informací

Laney RB4

Basové aparáty Laney série RB (Richter Bass) jsou řadou, která nabízí aparáty v rozpětí od malých komb pro začátečníky pro domácí slyšení až po několikasetwattová monstra, která se neztratí ani na těch největších pódiích či ve zvuku těch nejhlasitějších kapel. Souhrnně se tyto modely vyznačují skvělým poměrem ceny a získané hodnoty, velmi dobrým zvukem a nadstandardní výbavou.

Konkrétně model RB 4 už patří mezi členy rodiny RB, kteří nejsou žádnými drobečky. Jeho tranzistorový zesilovač disponuje výkonem 160W, což ho zcela určuje pro hraní s kapelou ve zkušebně nebo klubech. Aparát je osazen reproduktorem o průměru 15 palců od renomované firmy Celestion, což patří mezi baskytarový standard.

Téměř vše potřebné naleznete na předním panelu. Nejprve dva vstupy pro baskytaru, aby aparát optimálně spolupracoval s aktivními i pasivními nástroji, následně spínač zabudovaného kompresoru a ovladač Gain určující vybuzení zesilovače. Ekvalizér je zde řešen pomocí potenciometrů Bass a Treble, ovladač Mid je nahrazen 7 pásmovým grafickým ekvalizérem, který poslouží k přesnému nastavení tónu podle vašich představ, navíc je zde potenciometr Enhance pro nastavení chování basových frekvencí. Na předním panelu jsou pak už jen spínač zabudovaného limiteru a XLR D.I. Line-Out. Na zadním panelu jsou umístěny zbývající prvky, a to tedy vstup a výstup efektové smyčky, Tuner-Out a výstup pro externí reprobox, který teprve ukáže, co RB umí.

Basové kombo Laney RB4 je všestranný basový aparát s bohatou výbavou a 15" reproduktorem. Díky těmto parametrům se jedná o vhodné kombo pro střední zkušebnu i živé hraní.

Na levé straně předního panelu nalezneme vstupy Normal a High. Normal je určen pro běžné nástroje s pasivní elektronikou, zatímco vstup High je nastaven na příjem signálu z aktivních bas. Tento vstup má oproti vstupu Normal sníženou citlivost, takže signál nebude zkreslený ani při dynamických špičkách.

Dalším důležitým prvkem výbavy je ovladač Gain. Jeho hlavní úlohou je nastavení optimálního zisku na vstupu vzhledem k síle a dynamice signálu. Pracuje souvstažně s vestavěným kompresorem a stará se o to, aby byl signál nejen pěkně barevný a šťavnatý, ale též i zcela čistý. Současně slouží jako nastavení prahu citlivosti pro aktivaci kompresoru. Čím je hodnota nastavená na ovladači Gain vyšší, tím dříve dojde k aktivaci kompresoru a následné redukci dynamiky. Pokud tedy požadujeme maximálně vybuzený tón s minimem dynamických rozdílů, volíme nastavení vyšších hodnot Gainu a naopak. Pro zhutnění a větší konkrétnost basů lze použít ovladač Enhance.

Kombo RB4 je vybaveno jak ekvalizérem typu Shelving - ovladač Bass a Treble, tak i 7-pásmovým grafickým ekvalizérem s rozsahem 40Hz až 6kHz.Grafický ekvalizér poskytuje dokonalou kontrolu nad barvou zvuku i možnost odstranit nechtěné frekvence.

Pro dokonalou čistotu zvuku je kombo RB4 vybaveno i limiterem, který hlídá přebuzení koncového stupně. Pokud používáte kombo na cvičení nebo jamování, jistě oceníte pomocný vstup AUX IN s konektorem Jack 3,5mm. Výbavu předního uzavírá symetrický D.I. výstup s konektorem XLR pro odeslání signálu do mixu a vypínání horny.

Na zadním panelu komba Laney RB4 je umístěn výstup signálu pro ladičku, efektová smyčka a výstup pro připojení externího boxu. Pokud připojíte externí box (jeho impedence nesmí být nižší než 8Ohm), zůstane vestavěný reproduktor připojený. Lze tak velice snadno zvýšit potenciál komba a vytvořit z něj skutečně velký aparát.

Kombo Laney RB4 je díky nadstandardní výbavě, 15 palcovému reproduktoru a poctivému zesilovači s výkonem 160W skvělou volbou pro široké spektrum hráčů.

Vlastnosti:

 • Basové kombo
 • Výkon: 165 W
 • Ovládání: Gain, Enhance, Bass, Equalisation, Treble, Volume, Comp Switch, Limiter Defeat
 • Limiter: Ano
 • Kompresor: Ano
 • Výstup pro externí reprobox: Ano
 • DI výstup: Ano
 • Efektová smyčka: Ano
 • Sluchátkový výstup: Ne
 • MP3/linkový vstup: Ano
 • Provoz na baterie: Ne
 • Bluetooth: Ne
 • Integrovaná ladička: Ne
 • Tweeter: Ano
 • Repro: 1x 15 "
 • Hmotnost: 19 kg
 • Rozměry: 553 x 485 x 303 mm
 • Země výroby: Čína
 • Verze před před rokem 2017

Vlastnosti

Vlastnosti

Určeno pro Baskytaru
Barva Černá
Hmotnost 19 kg
Výkon 160W

Recenze

Napsat recenzi

Laney RB4

Laney RB4

Kombo pro basovou kytaru s výkonem 160W a 15" reproduktorem. Nechybí bohatá výbava ovládacích prvků jako basy výšky, typ Shelving, 7-pásmový grafický EQ, kompresor, limiter ad.

30 dalších produktů ve stejné kategorii: